Talizmany v minulosti

História talizmanov siaha až do paleolitu, ale najväčší rozkvet zažívala v starovekom Egypte, kde sa zdobili zlatom či vybrusovali z drahých kameňov. Od tej doby sa ich obľuba znásobila. Vyrábajú sa totiž s vierou, že druhému prinesú šťastie, preto sú skvelým darčekom pre partnera, kamarátku alebo deti.

Šťastie v mnohých podobách

Či už dávate prednosť tradičnému štvorlístku, stromu života, srdiečku alebo lotosovému kvetu, tieto a ďalšie prívesky pre šťastie nájdete v troch farbách zlata s diamantom, buď na náhrdelníku alebo náramku. Talizmanom to spolu pristane, preto sa nebojte náhrdelníky a náramky kombinovať a vrstviť.

Ako s talizmanmi pracovať?

Či už ich dostanete ako darček, alebo si ich sami kúpite pre šťastie, nezabudnite na tzv. Full Moon rituál, čo znamená, že v noci počas splnu necháte na okennej parapete nabiť šperky mesačnou energiou. Tento rituál môžete každý mesiac opakovať. Vždy pred tým šperk prepláchnite studenou vodou a osušte.

Túžite po talizmane, ale nenosíte šperky?

To vôbec nevadí. Jeho účinky sú rovnako silné, aj keď svoj šťastný amulet nosíte pri sebe vo vrecku, taške alebo peňaženke. Aby sa neodrel alebo nezničil, prichystajte si na neho zamatovú alebo hodvábnu kapsičku.